شرکت آسا نیرو با هدف فعالیت‌های گردشگری، تفریحی و زیارتی در داخل و خارج از کشور برای سودآوری و رضایت‌مندی بیشتر سهامداران در سال 1393 تاسیس گردید. عمده فعالیت‌های این شرکت ارایه خدمات رفاهی به سهام­داران، برگزاری تورهای خارجی و بازدید از صنایع و سازندگان تجهیزات برق، برگزاری تورهای یک‌روزه تفریحی داخلی و انجام تورهای زیارتی از مشهد به عتبات عالیات برای سهام­داران و زائرین و متقاضیان محترم با تامین کلیه خدمات از قبیل بلیت، ویزا، اسکان و انجام بازدید از اماکن مختلف در مشهد الرضا(ع) است.

در سال 1396 با توجه به وضعیت اقتصادی و نیاز جامعه شرکت اقدام به ورود به حوزه ارایه خدمات به سهامداران از طریق انعقاد قرارداد با مراکز خرید، مراکز درمانی، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها و ... جهت تخفیف به سهام‌داران و مشتریان این شرکت نمود. این اقدام از طریق ارایه آسا کارت به متقاضی، تهیه اپلیکیشن در کافه بازار و کانال در شبکه های اجتماعی انجام گرفته است.

سایر فعالیت‌های قابل انجام بر اساس موضوع فعالیت شامل ارایه خدمات مشاوره‌ای، طبقه بندی مشاغل، حسابداری، طراحی، اجرا، حفظ و نگهداری فضای سبز، خدمات حمل و نقل درون شهری و سرویس دهی می‌باشد.