تولید برق راشد تربت حیدریه

در این راستا قرارداد EPC (مهندسی، خرید تجهیزات و ساخت) نیروگاه با شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران (مپنا) منعقد گردیده است. همچنین این شرکت موفق به انعقاد قرارداد خرید تضمینی برق (ECA) نیز با وزارت نیرو شده است. زمین مورد نیاز به مساحت 170 هکتار و دارای 2 حلقه چاه آب خریداری گردید که از این زمین 60 هکتار آن به نیروگاه سیکل ترکیبی و 110 هکتار آن به نیروگاه خورشیدی 40 مگاواتی اختصاص یافته است (این شرکت مجوز احداث 40 مگاوات نیروگاه خورشیدی را از سازمان انرژی های نو ایران – سانا – دریافت نموده است). مجوزهای مورد نیاز از قبیل مجوز اتصال به شبکه برق سراسری از وزارت نیرو، مجوز زیست محیطی از سازمان حفاظت محیط زیست ایران، مجوز تغییر کاربری اراضی از کشاورزی به صنعتی از وزارت جهاد کشاورزی و سایر مجوزهای مورد نیاز اخذ گردیده است.

در تاریخ 97/07/30 این شرکت موفق به انعقاد قرارداد مشارکت مدنی برای دریافت وام به میزان 215 میلیون دلار گردید و در سال 1398 موفق به گشایش خط اعتباری (LC) به ارزش 270 میلیون یورو شد.

70 درصد از سهام شرکت تولید برق راشد تربت حیدریه متعلق به متعلق به شرکت مپنا  و 30 درصد آن متعلق به شرکت تامین آتیه می­باشد.