بهینه سازان طوس

شرکت صنایع سنجش انرژی بهینه سازان طوس با مشارکت مؤسسه تأمین آتیـه کارکنان صنعت برق خراسان و شرکت سرمایه گذار خارجی (هگزینگ الکتـریکال) در شهریورماه سال 1387 با هدف کسب سود به بهره برداری رسید.

این شرکت دارای قابلیت تولید انواع کنتـور تکفاز و سه فاز هوشمـند، پیش پرداختی، کشويي و دیجیتـالی تکـفاز و سه فاز مطابق با استانداردهای بین المللی IEC و شرکت توانیر با ظرفیت تولید سه میلیون و هفتصد دستگاه در سال می باشد.

دریافت گواهینامه هایی از شرکت توانیـر، KEMA و SICEM وگواهینامه سیستم مدیریت 2008; 9001 ISO  نشان از کیفیت برتر محصولات این شرکت دارد.

این شرکت توانسته است بخش اعظمی از کالای مورد نیاز تمامی شرکت‌های توزیع نیروی برق (40 شرکت توزیع در ایران) را در سراسر کشور تأمین نماید. به طوری که در سال 93 سهم 48 درصدی از بازار کنتور ایران را از آن خود نمود.

شرکت بهینه سازان طوس فعالیت خود را محدود به تولید کنتورهای الکترونیکی ننموده و با همت و تلاش مضاعف توانسته است در عرصه تکنولوژی­های روز دنیا در جهت اندازه­گیری هوشمند تلفات و بهینه سازی مصرف انرژی برق، خود را در سال 1388 به­ عنوان اولین مجری پروژه­ كنتورهاي هوشمند AMI مطرح سازد.

در این راستا طرح فهام، افتتاح و نصب و بهره برداری از کنتورهای هوشمند بهینه سازان توس و سامانه شهاب MDM با حضور وزیر نیرو در سال 94 آغاز گردید. با نصب کنتورهای هوشمند؛ با استفاده از سیستم مخابراتی تمامی اطلاعات مربوط به مصرف مشترکین به مرکز کنترل منتقل و قرائت کنتور در محل حذف می‌شود و بار شبکه را از مرکز کنترل رویت و مدیریت می­شود.

یکی دیگر از اقدامات انجام شده در این شرکت تحقيق و ساخت اوليه كنتور چاه كشاورزي با قابليت اتصال به كنتور هوشمند و مديريت آن در سامانه فهام می‌باشد.